| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 225mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 225mm |
| Power Consumption | 55W |
| Maximum Current | 2.29A |
| Depth | 80mm |
| Dimensions | 225 x 225 x 80mm |
| Air Flow | 1095m³/h |
| Noise Level | 60dB |
| Fan Speed | 2950rpm |
| Sensor Output Type | Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.