| Supply Voltage | 48 V dc |
| Height | 172mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 150mm |
| Power Consumption | 98W |
| Maximum Current | 2.05A |
| Depth | 51mm |
| Dimensions | 172 x 150 x 51mm |
| Air Flow | 650m³/h |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.