| Supply Voltage | 230 V ac, 400 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 73mm |
| Power Consumption | 70W |
| Maximum Current | 260mA |
| Dimensions | 195 x 73mm |
| Air Flow | 940m³/h |
| Noise Level | 70dB |
| Fan Speed | 3150rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.