| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 11W |
| Maximum Current | 96mA |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 38mm |
| Air Flow | 61m³/h |
| Noise Level | 34dB |
| Fan Speed | 3200rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.