| Supply Voltage | 48 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 40W |
| Depth | 51mm |
| Dimensions | 172 x 51mm |
| Air Flow | 600m³/h |
| Noise Level | 69dB |
| Fan Speed | 7000rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.