| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 135mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 135mm |
| Power Consumption | 30W |
| Maximum Current | 130mA |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Flat Plug |
| Dimensions | 135 x 135 x 38mm |
| Air Flow | 235m³/h |
| Noise Level | 46dB |
| Fan Speed | 2700rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.