| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 119mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 8.3W |
| Depth | 25.4mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 119 x 119 x 25mm |
| Air Flow | 200m³/h |
| Noise Level | 52dB |
| Fan Speed | 4850rpm |
| Sensor Output Type | Voltage Output |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.