| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 119mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 3.3W |
| Maximum Current | 70mA |
| Depth | 32mm |
| Dimensions | 119 x 119 x 32mm |
| Air Flow | 138m³/h |
| Noise Level | 39dB |
| Fan Speed | 2300rpm |
| Sensor Output Type | Temperature |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.