| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 6W |
| Maximum Current | 26mA |
| Depth | 25.4mm |
| Termination Type | Flat Plug |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 31m³/h |
| Noise Level | 24dB |
| Fan Speed | 1550rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.