| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 9W |
| Maximum Current | 78mA |
| Depth | 25.4mm |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 70m³/h |
| Noise Level | 40dB |
| Fan Speed | 3150rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.