| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 1.8W |
| Maximum Current | 75mA |
| Depth | 25.4mm |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 72m³/h |
| Noise Level | 28dB |
| Fan Speed | 2300rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.