| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 2.5W |
| Depth | 25.4mm |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 84m³/h |
| Noise Level | 32dB |
| Fan Speed | 2700rpm |
| Sensor Output Type | Temperature |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.