| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 25mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 25mm |
| Power Consumption | 450mW |
| Maximum Current | 42mA |
| Depth | 8mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 25 x 25 x 8mm |
| Air Flow | 3.4m³/h |
| Noise Level | 15dB |
| Fan Speed | 9000rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.