| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 24W |
| Maximum Current | 1A |
| Depth | 50mm |
| Dimensions | 171.4 x 50mm |
| Air Flow | 399m³/h |
| Noise Level | 51.2dB |
| Fan Speed | 3425rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.