| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 119.13mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 119.13mm |
| Power Consumption | 6W |
| Maximum Current | 250mA |
| Depth | 39.12mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 38mm |
| Air Flow | 187m³/h |
| Noise Level | 50dB |
| Fan Speed | 3100rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.