| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 7.9W |
| Maximum Current | 660mA |
| Depth | 32mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 32mm |
| Air Flow | 173m³/h |
| Noise Level | 47.8dB |
| Fan Speed | 3700rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.