| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 11.28W |
| Maximum Current | 470mA |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 250m³/h |
| Noise Level | 52.2dB |
| Fan Speed | 900 → 4000rpm |
| Sensor Output Type | PWM |
| Bearing Type | CeraDyna A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.