| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 7.2W |
| Maximum Current | 300mA |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 38mm |
| Air Flow | 227.7m³/h |
| Noise Level | 47.7dB |
| Fan Speed | 2800rpm |
| Bearing Type | CeraDyna A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.