| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 50mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 50mm |
| Power Consumption | 2.88W |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 51 x 51 x 10mm |
| Air Flow | 15m³/h |
| Noise Level | 33dB |
| Fan Speed | 5400rpm |
| Bearing Type | CeraDyna A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.