| Unit Type | Thermoelectric Cooler |
| Cooling Capacity | 567Btu/h |
| Noise Level | 68dB(A) |
| Air Flow | 105m³/h |
| Series | TE1 |
| Height | 405mm |
| Width | 187mm |
| Depth | 185mm |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Input Power Rating | 166W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.