| Current Rating | 20A |
| Fuse Type | Automotive |
| Blade Size | ATC |
| Voltage Rating | 32V dc |
| Colour | Yellow |
| Length | 19.3mm |
| Width | 5.25mm |
| Height | 12.5mm |
| Fuse Speed | F |
| Series | Eaton Bussman |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.