| Anti Vibration | No |
| Fuse Holder Type | Block Mount |
| Fuse Size | 6.3 x 32mm |
| Current Rating | 6.3A |
| Voltage Rating | 250V |
| Number of Poles | 1 |
| Includes Indicator | Yes |
| Case Material | PA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.