| Fuse Holder Type | Rail Mount |
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 600V ac |
| Rail Type | DIN 15 mm |
| Series | STK |
| Terminal Type | Screw |
| Compatible Fuse Sizes | 5 x 20 mm |
| Compatible Fuse Length | 20mm |
| Compatible Fuse Diameter | 5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.