| Fuse Holder Type | Rail Mount |
| Fuse Size | 10 x 38mm |
| Range | Modulostar |
| Current Rating | 30A |
| Voltage Rating | 600V ac |
| Number of Poles | 3P |
| Rail Type | DIN 35 mm |
| Case Material | Thermoplastic |
| Series | CUSCC |
| Compatible Fuse Length | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.