| Fuse Holder Type | PCB Mount |
| Fuse Size | 5 x 20mm |
| Width | 9.4mm |
| Length | 24.4mm |
| Height | 8.2mm |
| Cover Material | PA |
| For Use With | 5 x 20 mm Fuse |
| Dimensions | 24.2 x 9.4 x 8.2mm |
| Standards Met | RoHS Compliant, UL 92V-0 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.