| Series | OGN |
| Fuse Holder Type | PCB Mount |
| Fuse Size | 5 x 20mm |
| Width | 15mm |
| Length | 41mm |
| Height | 18.5mm |
| Cover Material | Thermoplastic |
| International Protection Rating | IP00 |
| For Use With | 5 x 20 mm Fuse |
| Current Rating | 10A |
| Dimensions | 41 x 15 x 18.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.