| Series | OGD |
| Fuse Holder Type | Surface Mount |
| Fuse Size | 6.3 x 32mm |
| Width | 10.9mm |
| Length | 37.8mm |
| Height | 14.7mm |
| Cover Material | Thermoplastic |
| For Use With | 6.3 x 32 mm Fuse |
| Current Rating | 10A |
| Dimensions | 37.8 x 10.9 x 14.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.