| Device Type | Surge Protector |
| Voltage Protection Rating | 400V ac |
| Range | SIRIUS |
| Mounting Style | Clip-On |
| Length | 8.6mm |
| Width | 46.4mm |
| Depth | 28mm |
| Dimensions | 8.6 x 46.4 x 28mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -25 → +60 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.