| Device Type | Surge Protector |
| Voltage Protection Rating | 250V ac |
| Series | EMG 22-DIO 7M |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Length | 75mm |
| Width | 22.5mm |
| Depth | 55mm |
| Dimensions | 75 x 22.5 x 55mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Operating Temperature Range | -20 → +50 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.