| Device Type | Surge Protector |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Length | 1.5mm |
| Width | 64.1mm |
| Depth | 46.8mm |
| Dimensions | 1.5 x 64.1 x 46.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +110 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.