| Circuit Breaker Type | RCD |
| Current Rating | 63A |
| Number of Poles | 4 |
| Range | Acti9 |
| Trip Sensitivity | 30mA |
| Voltage Rating | 400/415V ac |
| Series | Vigi |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Overall Depth | 73.5mm |
| Overall Dimensions | 108 x 91 x 73.5mm |
| Earth Leakage Protection Type | Type A |
| Reset Actuator Type | Toggle Switch |
| Overall Length | 91mm |
| Overall Width | 108mm |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Rated AC Voltage | 415V |
| Break Time | Instantaneous |
| Terminal Contact Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.