| Range | Compact NSX |
| Series | C10F |
| Number of Poles | 4 |
| Current Rating | 63A |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 5 kA |
| Rated AC Voltage | 690V |
| Mounting Style | Fixed |
| Width | 140mm |
| Depth | 86mm |
| Reset Actuator Type | Toggle Switch |
| Tripping Mechanism | Thermal-Magnetic |
| Circuit Breaker Type | Thermal Magnetic Circuit Breaker |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.