| Supply Voltage | 230 V ac, 400V ac |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Power Consumption | 3.7W |
| Depth | 86mm |
| Mounting Type | Bolt-On |
| Width | 105mm |
| Series | PowerTag M250 |
| Height | 57mm |
| Range | PowerLogic |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Current Rating | 250A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.