| External Height | 335 mm |
| External Width | 220 mm |
| External Depth | 107mm |
| Body Material | Thermoplastic |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Screw |
| Gland Plate | No |
| Colour | Grey |
| Series | WP |
| Fixing Kit | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.