| External Height | 125 mm |
| External Width | 100 mm |
| External Depth | 45mm |
| Body Material | ABS |
| Transparent Door | No |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Single Lock System |
| Gland Plate | No |
| Colour | Black |
| Series | OP |
| Application | General Purpose |
| External Mounting Type | Knockouts |
| Fixing Kit | No |
| Internal Mounting Type | Mounting Bosses |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.