| External Height | 85 mm |
| External Width | 85 mm |
| External Depth | 49mm |
| Body Material | Steel |
| IP Rating | IP55 |
| Chassis Plate | No |
| Door Lock Type | Screw |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Spacial SDB |
| External Mounting Type | Wall Mount |
| For Protection Of | Multipurpose |
| IK Rating | IK07 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.