| External Height | 1200 mm |
| External Width | 1200 mm |
| External Depth | 400mm |
| Body Material | Sheet Steel |
| Transparent Door | No |
| IP Rating | IP55 |
| Door Lock Type | 3-point lock |
| Colour | RAL7035 |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Ax |
| IK Rating | IK10 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.