| External Height | 204 mm |
| External Width | 229 mm |
| External Depth | 116mm |
| Body Material | ABS |
| IP Rating | IP65 |
| Chassis Plate | No |
| Gland Plate | No |
| Colour | Light Grey |
| RAL Code | RAL 7035 |
| Series | Bocard (Set) |
| External Mounting Type | Wall-Mounting Holes |
| Internal Mounting Type | PCB Guide, PCB Mounting Studs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.