| Dimensions L x W x H | 70 x 50 x 24mm |
| Dimensions (L x W x H) | 70 x 50 x 24mm |
| Material | Plastic |
| Length | 70mm |
| Width | 50mm |
| Height | 24mm |
| IP Rating | IP65 |
| Number of Terminals | 6 |
| Colour | Grey |
| Number of Ways | 2 |
| Cable Entry | M3 |
| Current Rating | 15A |
| Series | TMC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.