| Dimensions L x W x H | 220 x 120 x 80mm |
| Dimensions (L x W x H) | 220 x 120 x 80mm |
| Material | Aluminium |
| Length | 220mm |
| Width | 120mm |
| Height | 80mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 20 |
| Colour | Grey |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Number of Ways | 2 |
| Series | Ex Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.