| Dimensions L x W x H | 95 x 95 x 65mm |
| Dimensions (L x W x H) | 95 x 95 x 65mm |
| Length | 95mm |
| Width | 95mm |
| Height | 65mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 4 |
| Colour | White |
| Number of Ways | 4 |
| Current Rating | 30A |
| Series | Masterseal plus |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.