| Dimensions L x W x H | 260 x 160 x 90mm |
| Dimensions (L x W x H) | 260 x 160 x 90mm |
| Material | Polyester |
| Length | 260mm |
| Width | 160mm |
| Height | 90mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number of Terminals | 26 |
| Colour | Black |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Number of Ways | 10 |
| Cable Entry | M20 |
| Series | CEP |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.