| Body Material | ABS |
| External Length | 190 mm |
| External Width | 140 mm |
| External Height | 80 mm |
| External Dimensions | 190 x 140 x 80mm |
| Colour | Grey |
| IP Rating | IP54 |
| Ventilated | No |
| Carrying Handle | No |
| Standards Met | RoHS, UL 94 HB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.