| Body Material | Steel |
| External Length | 219 mm |
| External Width | 121 mm |
| External Height | 89 mm |
| External Dimensions | 219 x 121 x 89mm |
| Colour | Grey |
| Case Type | Metal Case |
| IP Rating | IP30 |
| Series | 513 |
| Ventilated | Yes |
| Carrying Handle | No |
| Weight | 1.127kg |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.