| Body Material | Plastic |
| External Length | 290.9 mm |
| External Width | 198.9 mm |
| External Height | 62.2 mm |
| External Dimensions | 290.9 x 198.9 x 62.2mm |
| Colour | Light Grey |
| IP Rating | IP30 |
| Series | Ultramas |
| Ventilated | Yes |
| Weight | 625.1g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.