| Body Material | ABS |
| External Length | 140 mm |
| External Width | 63 mm |
| External Height | 31 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Colour | Black |
| External Dimensions | 140 x 63 x 31mm |
| Series | Smart case |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.