| Body Material | ABS |
| External Length | 120 mm |
| External Width | 65 mm |
| External Height | 40 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Weight | 130g |
| Display Window | No |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 120 x 65 x 40mm |
| Push Buttons | No |
| Series | Eletec |
| Keypad Recess | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.