| Body Material | ABS |
| External Length | 86.8 mm |
| External Width | 44.1 mm |
| External Height | 22.2 mm |
| IP Rating | IP40 |
| Weight | 46g |
| Display Window | No |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 86.8 x 44.1 x 22.2mm |
| Push Buttons | No |
| Number Of Push Buttons | 6 |
| Series | BOS-Streamline |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.