| Body Material | ABS |
| External Length | 159.4 mm |
| External Width | 77.9 mm |
| External Height | 33.5 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Display Window | No |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 159.4 x 77.9 x 33.5mm |
| Push Buttons | No |
| Series | BOS-Streamline |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.