| Body Material | ABS |
| External Length | 119.3 mm |
| External Width | 64.9 mm |
| External Height | 26.5 mm |
| Integral Battery Compartment | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Display Window | Yes |
| Colour | Grey |
| External Dimensions | 119.3 x 64.9 x 26.5mm |
| Push Buttons | No |
| Series | BOS-Streamline |
| Keypad Recess | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.